یادگیری نظارت شده

یادگیری نظارت شده

یا گیری با نظارت ( به انگلیلسی: Supervised learning) نوعی از یادگیری مربوط  به یادگیری ماشین است که در آن ورودی و خروجی مشخص است و به اصطلاح ناظری وجود دارد که اطلاعاتی را در اختیار یادگیرنده قرار میدهد، و به این ترتیب سیستم سعی میکند تا تابعی را از ورودی به خروجی فراگیرد.

مثال:

یک میوه فروشی را برای مثال در نظر بگیرید که تمام میوه ها را به صورت جداگانه از هم مرتب کرده است و شما نوع میوه را  کاملا می دانید، یعنی زمانی که یک میوه را در دست میگیرید. به نام نوشته شده در قفسه آن نگاه میکنید و متوجه میشوید که مثلا سیب است و اصطلاحا می گویند تمام داده ها تگ گذاری شده اند. به طبع فردی از قبل این دسته بندی ها را مشخص کرده است. حال اگر با دید موجودی در حال یادگیری به ماجرا نگاه کنیم. انتظار میرود فرضا مفهومی از سیب ها را یاد بگیرید و در احتمالا در آینده نیز اگر تصویری از سیب ها دیدید آن را تشخیص دهید.


این روش، یک روش عمومی در یادگیری ماشین است که در آن به یک سیستم، مجموعه ای از جفت های ورودی-خروجی ارئه شده و سیستم تلاش میکند تا تابعی از ورودی به خروجی را فرا بگیرد. یادگیری تحت نظارت نیازمند تعدادی داده ورودی به منظور آموزش سیستم است.

 

خرید پکیج آموزشی یادگیری ماشین

پکیج

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *